آخرين مطالب

بیماریهای حشرات و كرم

مجموعه آموزشی نوزیا – بیماری زنبور بالغ

مجموعه آموزشی نوزیا- بیماری زنبور بالغ – یک حلقه سی دی پرورش زنبور عسل یکی از مشاغل پرسود در عرصه کشاورزی بوده که تمامی افراد با هرگونه سطح سواد قادر خواهند بود این حرفه را به راحتی انجام دهند. مشکلی که اغلب زنبورداران با آن مواجه هستند نوعی بیماری است که زنبوران بالغ به آن مبتلا می شوند و هزینه زیادی برای زنبور داران ایجاد می نماید در این مجموعه ... ادامه مطلب »

دانلودرایگان مقاله بیماری های زنبور عسل

دانلودمقاله بیماری های زنبور عسل بیماری های زنبور عسل را می توان در دو مقطع سنی یعنی لاروی و حشره بالغ بررسی کرد. بیماری های لاروی بیماری لارو گچی زنبور عسل (Chalk brood) نوعی بیماری قارچی است که تنها در مرحله لاروی مشاهده می شود. ظاهرا در ایران وجود ندارد.عامل بیماریزا، قارچی از گروه اسکومسیتها بنام Ascosphaera apis می باشد. اسپورهای تولید شده توسط قارچها همراه با مواد غذائی وارد ... ادامه مطلب »

آفات کرم ورمی کمپوست

آفات کرم ورمی کمپوست افاتی که باعـث ازبین رفتن کرم هامیشوندعبارت آنداز: ۱: موش کور یکی از غذاهای لذیذ برای موش کور کرم است . در صورت نفوذ یک موش کور به فضای تولیدی شما ، بسیاری از کرم ها ی شما از بین می رود . برای رفع این مشکل بهتر است کف بستر خود را بتون کرده و محوطه را با تور یا دیوار بپوشانید ۲: پرندگان معمولا ... ادامه مطلب »

بیماری های ویروسی کرم ابریشم

آشنایی با بیماری های ویروسی کرم ابریشم مقدمه: کرم ابریشم بوسیله تعداد بسیاری از عوامل بیماری‌زا از جمله ویروس ها ، باکتری ها، قارچ ها و تک یاخته‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرند. پیشگیری از ورود یا آلودگی به اندازه رفع آلودگی اولیه می‌تواند در مبارزه نقش داشته باشد. همچنین باید دقت کرد حتی المقدور کرم ابریشم در معرض حالت های استرس زا مانند حرارت نامطلوب و رطوبت نامناسب، تهویه بد، ... ادامه مطلب »