آخرين مطالب

انواع جیره برای ماهی قزل آلا

انواع جیره برای تغذیه  ماهی قزل آلا

 انواع جیره براي ماهی قزل آلا

نیازهای غذای ماهی قزل آلا در هر مرحله ای از رشد متفاوت است،دلیل آن تغییر در اندازه و وزن ماهی است وترکیب غذای هر مرحله باید متناسب با آن مرحله باشدکه بر این اساس سه نوع جیره به کار برده می شود.

انواع جیره ماهی قزل آلا

الف- غذای استارتر: این جیره برای بچه ماهی های تا ۵گرم مورد استفاده قرار می گیرد.میزان پروتئین موجود دراین غذا بالا است این غذا بصورت دانه ای یا خرد در اندازه های متفاوت ساخته می شود.

ب-غذای رشد:دراین جیره میزان پروتئین کمتر است و ذرات این غذا بصورت حبه هستند و اندازه غذا با رشدماهی بزرگتر می شود. این غذا برای ماهی های ۵تا ۲۰ گرم مورد استفاده قرار می گیرد.

ج- غذای پرواری:در این مرحله پروتئین بازهم کاهش می یابد و ذرات آن بصورت پلت می باشد. در این غذادرصد مواد گیاهی افزایش یافته و قطر ذرات نیز بیشتر می شود،از این غذا برای ماهیان ۲۰ گرمی تا اندازه آماده فروش استفاده می شود.

بطور کلی غذاهایی که در تغذیه قزل آلا استفاده می کنیم بر اساس مقدار رطوبت و نوع غذا به سه دسته تقسیم میشوند:

۱ غذای خشک:این غذا شامل مخلوطی ساده ای از اجزای خشک است که آنها را بصورت حبه یا فشرده در می اورند،این حبه ها در اندازه های متفاوت تولید می شوند که از ریزترین آنها برای غذای استارتر استفاده می شود وبطور کلی به درجات استارتر،شماره های ۴،۳،۲،۱ و همچنین پلت تقسیم می شود.سایز توصیه شده غذای خشک در تغذیه قزل آلای رنگین کمان

-۲ غذای تر:درصد رطوبت در این غذا بالا می باشد. مثل ماهی کیلکای تازه.این غذا را بصورت چرخ شده و نشده به مصرف می رسانندو مقدار رطوبت آن ۴۵ تا ۷۵ درصد است و بصورت روزانه تهیه و ساخته می شود.مقدار غذای تر مورد نیاز ماهی قزل آلا بر اساس درصد وزن بدن با اندازه های مختلف، دردرجه حرارت های متفاوت

-۳ غذای مرطوب :درصد رطوبت این نوع غذا کمتر از غذای تر می باشد و در حدود ۲۵ تا ۴۵ درصداست و معمولا بصورت چرخکرده استفاده می شود این غذا را با عبور دادن از سوراخهای چرخ گوشت بصورت ماکارونی در می آورند و باتوجه به اندازه و وزن ماهی به مصرف می رسانند.ترکیب آن معمولا از گوشت،جگر،شش،طحال و یا ماهی های کوچک دریایی تشکیل یافته است لازم به ذکر است که اگر از کبد گاو برای تغذیه استفاده می شود،ابتدا باید رگ و پی را از آن گرفته وسپس ازچرخ گوشت باقطر سوراخ های دو میلی متری عبورداده شود.میزان نمکی که به آن اضافه می شود هم نباید از دودرصد تجاوز کند،زیرا در این صورت کبد چرخ شده چسبندگی خود را ازدست می دهد.

نکات ضروری در مورد انواع غذاهای ماهی قزل آلا:

غذای تر و مرطوب بعنوان غذاهای خوش خوراک در تغذیه قزل آلا استفاده می شود زیرا علاوه برنرم بودن به دلیل تامین بخشی از اسیدهای آمینه و ویتامین ها،بازدهی تغذیه ای و رشد ماهی را افزایش می دهد.علاوه بر غذای ترومرطوب از غذای خشک که همان کنسانتره پلت شده است نیز استفاده می شودکه به طریقه مصنوعی تهیه میگردد و از لحاظ تمام گروه های غذایی کامل است.مقدار مواد موجود در غذای ماهی قزل آلا ط.ری طراحی میشود که دارای ۴۰ تا ۵۰ درصد پروتئین، ۱۰ تا ۱۵ درصد چربی، ۱۰ درصدقند و مقداری ویتامین و عناصر معدنی باشد.حجم باقیمانده غذا نیز توسط پرکننده هایی مثل کنجاله ها تامین می شود.مقدار پروتئین،قند و موادمعدنی مورد نیازماهی توسط موادی با منشا گیاهی مثل آردگندم،آردسویا،آردذرت،کنجاله ها،مخمرآب جو ،ملاس و … و با منشاحیوانی نظیرپودرخون،پودراستخوان،پودر ماهی ،روغن ماهی و…تامین می شود.

پیشنهاد محصول مرتبط :

mahig2 انواع جیره براي ماهی قزل آلا                  mahig2 انواع جیره براي ماهی قزل آلا

منبع : http://ivo-nkh.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

86 + = 93