آخرين مطالب

دانلودکتاب آشنایی باشایع ترین بیماریهای کبک

دانلودکتاب آشنایی باشایع ترین بیماریهای کبک

important hen illness 987654321123456 دانلودکتاب آشنایی باشایع ترین بیماریهای کبک

اطلاعاتی که به یک دامپزشک در تشخیص سریع بیماری کمک می کنند عبارتند از:

۱)سن پرندگان ۲) تعداد پرندگانی که در هر قفس مبتلا به بیماری به نظر می رسند ۳) توصیف علائم مشاهده شده توسط پرورش دهنده  ۴) رژیم غذایی پرندگان  ۵) هر گونه تغییر در وضعیت پرورش پرندگان که همزمان بامشاهده اولین علائم بیماری بوده باشد.

درمان تجویز شده در صورت امکان باید توسط یک آزمایشگاه مورد آزمایش حساسیت نسبت به آنتی بیوتیک قرار بگیرید . این اطلاعات باید سریعاً از پرندگانی که مشکوک به ابتلا هستند بدست بیاید.

درمان پیشگیرانه در برخی از موارد توصیه می شود اگرچه در برخی از اوقات اضافه کردن داروی غیر لازم ممکن است صدماتی رابه پرندگان وارد نماید.

کوکسیدیوز

عامل بیماری یک انگل تک سلولی است که نسبت به بسیاری از ضد عفونی کننده ها مقاوم است. این بیماری شایع ترین علت مرگ و میر جوجه ها در هفته ای اول زندگی است. از علل بروز این بیماری در گله های پرورش کبک رطوبت زیاد بستر را میتوان برشمرد. برای مقابله با بیماری افزایش تهویه یا افزایش قطر بستر و تشخیص سریع و به هنگام بیماری بسیار مهم است.

انگل کوکسیدیوز در کبک بیشتر روده کور و باریک پرنده را مورد حمله قرار می دهد. بعد از ابتلا کبک به انکل معمولا اولین علامت اسهل است. اسهال پرنده ممکن است حاوی خون و یا لخته های خونی نیز باشد. بعد از اسهال شدن پرنده, کم آبی بدن، ژولیدگی پرها، کم خونی، بی حالی و ضعف نمایان می شود.برای پیشگیری از کوکسیدیوز در گله علاوه بر رعایت اصول بهداشتی استفاده از داروهای ضد کوکسیدیوز نیز توصیه شده است که با مشورت دامپزشک می توان در جیره غذایی کبک استفاده نمود

 

دانلودکتاب آشنایی باشایع ترین بیماریهای کبک

downloadICON دانلودکتاب آشنایی باشایع ترین بیماریهای کبک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

− 2 = 5