آخرين مطالب

دانلودمقاله اشنایی با بیماری لکه سفید میگو

دانلودمقاله اشنایی با بیماری لکه سفید میگو

WSSV 624x468 دانلودمقاله اشنایی با بیماری لکه سفید میگو

مدیریت بیماری های میگو

بیماری یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در پرورش آبزیان است. بیماری های میگو یکی از بحثهای مهم می باشد که  در این راستا یک مدیریت خوب می تواند به سلامت میگو کمک زیادی داشته باشد. مدیریت بیماری های میگو یک از فاکتورهای مهم پرورش میگو می باشد. بنابراین باید در طول دوره پرورش با دقت زیاد مدیریت شود. مدیریت بیماری های میگو پهنای گسترده ای دارد. وشامل  خوب درک کردن ومدیریت نمودن شرایط محیطی، نوع میزبان بیماری و نوع پاتوژن می باشد. حذف و یا از بین بردن پاتوژن بیماری زا در آبزی پروری مشکل و با ریسک بالایی همرا است. هدف، بایستی پایین آوردن ریسک وکم کردن آسیب های جدی باشد.

 بیماری لکه سفید میگو

خانواده پنائیده ،بزرگترین خانواده سخت پوستان بوده و ببش از ۳۰۰ گونه را در جهان شامل هستند.۱۲ جنس در این خانواده قرار دارد که تقریباً ۸۰% آنها با نام میگو معرفی می گردند.
عامل ایجاد کننده بیماری لکه سفید یکی از بزرگترین ویروسهای جدا شده از میگواست.
این بیماری در حال حاضر جدی ترین و سخت ترین بیماری ویروسی تاثیر گذار در انواع گونه های میگو بوده وعامل بیماری باکولوویروس است ،این ویروس به شکل تخم مرغی تا میله ای متغیر بوده و دارای یک زائده دم مانند در یکی از انتهای خود بوده و طیف وسیعی داشته و از طریق افقی و عمودی قابل انتقال است. اولین شیوع این بیماری در سال ۱۹۹۳ در چین و ژاپن گزارش شد و۸۰% میگوهای پرورشی را از بین برد ولی این بیماری در آسیا نیز اپیدمیک است.
در سال ۱۳۸۴ از استان بوشهر نیز گزارش شده و موجب تلفات سنگینی در این منطقه گردید.این بیماری در کلیه میگوهای خانواده پنائیده در مرحله جوانی وبلوغ دیده میشود.

دانلودمقاله اشنایی بابیماری لکه سفید میگو

downloadICON دانلودمقاله اشنایی با بیماری لکه سفید میگو

پیشنهاد محصول مرتبط :

b.migo  دانلودمقاله اشنایی با بیماری لکه سفید میگو   b.migo  دانلودمقاله اشنایی با بیماری لکه سفید میگو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

91 − = 81